12 KASULIKKU NIPPI PUSLE KOKKU PANEMISEKS

12 KASULIKKU NIPPI PUSLE KOKKU PANEMISEKS

Pusled võivad koosneda tuhandetest tükkidest. Raskemad pusled võivad tunduda hirmutavad, kuid nagu lihtsamadki pusled, saab ka need valmis. Tegelikult võib puslede kokkupanek olla kasulik teie ajule , uuringud on näidanud, et puslede kokkupanek võib teie mälu parandada. Niisiis, pisut kannatlikkust ja hoolikat planeerimist ning saategi lihtsamalt keerulised puslepildid kokku pandud.

Jagame teile soovitusi kuidas saaks lihtsamini kokku panna puslesid.

  • Enne alustamist valige pusle milleks te olete valmis. Ehk ei tasu alustada kohe 3000 tükilisest puslest, võib – olla on esialgu 500 tükiline parem ette võtta. Mida rohkem kogemusi, seda keerukama pusle võib omale väljakutseks ette võtta. See muudab selle tee nauditavamaks ja hoiab teid pooleliolevat puslet hülgamast.
  • Sättige oma pusle kokkupanemiseks kuhugi, kus muud tegevused ei häiri. Näiteks ei pruugi olla mõistlik puslede loomiseks kasutada söögilauda. Selle asemel valige pind, mis ei jää ette sagedastele liikumisteedele ja mida kasutatakse tavapäraselt harvem, on see siis eraldi lauake, kokkupandav lauake või kellele meeldib põrandal puslesid kokku panna põrandal, siis mõni vaiksem nurgake. Nii saate vajadusel poolelioleva töö jätta rahulikult oma jätkamise aega ootama kartmata, et keegi selle segi ajab. Jälgige, et tasapind oleks sile ning mitte liiga libe. Samuti , et oleks piisavalt valgust.
  • Pange tähele pusle suurust. Tavaliselt trükitakse see kasti küljele. Teil on vaja piisavalt suurt ala, et pusle saaks kokku panna. Arvestama peab nii valmis pusle suurusega kui selle alaga kuhu laotada pusletükikesi, kust neid hea valida.
  • Vaadake tähelepanelikult pusle pilti ja märkige üles pildil olevad peamised värvi- või tekstuurirühmad. Sorteerige pusletükid peamise värvi või mõne muu äratuntavama teema järgi.


  • Eraldage servatükid ning nurgatükid teistest pusletükkidest ja pange need oma lihtsalt ära tuntavuse korral kohe pildi servadesse või nurkadesse, kui kohe õiget kohta ei leia, siis eraldi. Servatükkidel on vähemalt üks täiesti sirge külg, samal ajal kui keskosadel pole sirgeid külgi. Nurgatükkidel on kaks sirget külge. Kui teil on piisavalt suur kokkupanemise ala, võite valida, kas asetate kõik tükid korraga lauale. Kuid kui ruumi on vähe, võite pusle asetada teisaldatavale alustahvlile ja sorteerida tükid tüüpide kaupa väikestesse kottidesse, karpidesse või kaussidesse, et hoida sarnast tüüpi värve või kujundeid koos.
  • Kasutades puslekarbi esiküljel olevat pilti, paigutage serva- ja nurgatükid suureks ruuduks. Need tükid on ehitatava pusle raam. Jätke pildi raami keskosa sorteerimata tükkidest vabaks ja pange sisse ainult lõpetatud tükkide sektsioonid. Vastasel juhul on teil pidevalt probleeme sortimata tükkide eemaldamisega alal kuhu soovite õigesti ühendatud sektsioonid panna.
  • Sorteerige pusle keskosa tükid värvide järgi, kui te pole seda veel teinud. Värvide ja kujundite rühmade koostamiseks kasutage kastil olevat pilti. Oluline on jaotada töö väiksemateks rühmadeks, et oleks lihtsam projektiga tegeleda. Enamikul puslepiltidel on suured sarnase värviga sektsioonid, näiteks suured veekogud või mäed, nii et tükkide eelnev sorteerimine annab teile eelise. Pange kõik tükid tasaseks ja pilt ülespoole. Kui asetate tükid kuhjadesse, on raskem vajalikke tükke tuvastada.
  • Kokkupanemist alustage lihtsamast alast, kasutage karbil olevat pilti viitena. Otsige pikki jooni, suuri kujundeid ja ühendavaid aspekte. Need tunnused aitavad teil kiiresti teiste seas peidus olevad õiged tükid leida. Jätke viimaseks keerukad alad, nagu näod ja väikesed detailid. Nendel aladel on vähem tükke ja seetõttu on neid raskem leida. Kui jänni jääte, minge teise sektsiooni. Selle sammu eesmärk on luua palju väikeseid rühmi, mida saab hiljem kokku panna.
  • Töötage korraga väikeste sektsioonidega. Selle asemel, et proovida kogu mõistatuse kallal korraga töötada, on kasulik töötada väikeste aladega pildilt. See aitab teil motivatsiooni hoida ja teie väikesed edusammud on visuaalselt selgelt näha. Pange need valmis sektsioonid kohtadesse, kus need oleksid, isegi kui need pole servatükkidega ühendatud. Pärastpoole kui saate alal kõik pusletükid kokku on lihtne neid valmis sektsioone pildis ühendada.
  • Puhka vahepeal. See on puslede kokkupanemise osa. Kui leiate, et olete pusle peale vihane, tehke mõistuse puhastamiseks kiire paus. Minge jalutama, võtke klaas vett või lugege raamatut. Viige oma mõte mõneks ajaks puslest eemale. Naastes tunnete end värskena ja olete valmis pusletükke uuesti otsima. Kui olete tõesti ummikusse sattunud, pöörake pusle pilt tagurpidi või töötage pusle teisest küljest. See sunnib teid otsima tükkide vahel värvi ja kuju sarnasusi, mida te muidu ei pruugi olla märganud.
  • Andke endale piisavalt aega lõpetamiseks. Puslede kokkupanek võib võtta sageli rohkem aega kui ootad. Kui teil on kiire, kaaluge lihtsama pusle hankimist. Kui suudate mõistatuse kallal töötada vaid paar tundi korraga, siis paigutage pusle kokkupanemiseks kuhugi, nii et see kedagi ei segaks.
  • Lõpetatud! Seisata, vaata ja naudi oma valmis puslet. Tükke on hea hoida karbi sees suures lukuga kotis. Või kasuta pusleliimi ning paiguta valmis töö interjööri kaunistama. Kui enam seda puslet endale ei soovi alles hoida, siis andke pusle sõbrale edasi või annetage see väärt asjale, näiteks onkoloogiaosakonnale haiglas, kus inimesed ravi oodates palju aega peavad veetma.

Põneva pusle mõnusaks ajaveetmiseks saad soetada endale meie e-poest.